7/30/2014

Pomoc logistyczna :)

Witam.
Mam prośbę do Warszawianek o podpowiedzi JAK w weekend zwiedzić Warszawę?
Będziemy nocować w Raszynie.Chcemy poruszać się komunikacją miejską.
Proszę o info co ,jak i gdzie.
Będę wdzięczna bo chcemy zobaczyć jak najwięcej , mamy tylko dwa dni.
Pozdrawiam i liczę na pomoc w tej sprawie :)

7 komentarzy:

 1. Dwa dni? Mało... Ale chyba macie jakąś ogólną wizję zwiedzania?
  Najprościej to PKiN i widok z lotu ptaka ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy31/7/14 08:56

  Z Raszyna Aleją Krakowską do pętli tramwajowej. Dobry dojazd do centrum. Bilet zwykły ma czas 75 minut, są też bilety 20 min.,można jeździć dowolną ilość razy w tym czasie. Są też bilety dobowe i te chyba będą najlepsze. Trasę z Łazienek na Stare Miasto przejdziecie na piechotkę, jest co oglądać, al. Ujazdowskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście. Zamek Królewski-najlepiej w niedzielę, bo wstęp bezpłatny, dobrze jest ustawić się w kolejkę trochę wcześniej, kasę otwierają o 9.45, chociaż trasa zwiedzania trochę okrojona. Ata proponuje wjazd na Pałac Kultury, ja dołożyłabym fotoplastikon (ten, który grał w "Wabanku"), w Al. Jerozolimskich na przeciwko Pałacu. Wstęp 4 i 2 zł. Trzeba sprawdzić w necie jaka będzie wystawa. W piętek lub sobotę o 21.30 pokaz grających fontann na skarpie wiślanej na wysokości Nowego Miasta. A poza tym, co komu pasuje: Muz. Powstania W-skiego, Ogród Saski, Centrum Nauki Kopernik - raczej dla dzieci i młodzieży frajda (rano, żeby się załapać na bilety). Można się przejechać metrem jak ktoś lubi przeciągi ;-) .

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy31/7/14 08:58

  Zapomniałam się przedstawić, ulach jestem. Jest jeszcze Zoo, ale w takie upały to chyba odradzam...

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy11/8/14 19:22

  Prawie, że góralka powiem Ci tak:
  Rok temu z październiku my zrobiliśmy tak (z 10-latkiem): wyjazd z gór tak, aby w Wawie być ok. 10. Parkujemy róg świętokrzyskiej i królewskiej. Spacer po Pałac Kultury - wjazd odpuszczamy, bo stwierdzamy, że cena nie adekwatna do tego co oferuje. Spacer przez Ogród Saski, Grób Nieznanego Żołnierza, pałac Prezydencki, Plac Zamkowy, wieża kościoła Św. Anny z widokiem na Wisłę, basen narodowy :), Zamek. Dziedziniec zamkowy i pogadanka o konstytucji 3maja. Gnojna Góra, Kanonia, Archikatedra z grobem prymasi ocalałym Krucyfiksem. Rynek z syrenką, Bazyliszek. Spacer murami, Barbakan, Mały Powstaniec, Kiliński. Krakowskie Przedmieście do serca Chopina i Reymonta i Pomnika Kopernika. Powrót do auta i samochodem pod Sejm. Potem pod wynajęty apartament przy Grójeckiej. Wieczorem parkujemy pod O.Saskim i spacer wieczornym oświetlonym parkiem, na starówkę, plątanie się uliczkami i poszukiwanie ławeczek Chopina (zaczęliśmy pod Kopernikiem), Pomnik nike - dla mnie, 15 południk i teatr wielki. Samochodem pod stadion, ale zamknięty z powodu przygotowań do szczytu klimatycznego :(
  NIEDZIELA: o 11 jesteśmy pod Centrum Kopernik (bilety przez internet), najbardziej znana syrenka. Parkujemy na ul. Leszczyńskiej lub lipowej, uwaga część ulicy prywatna i płatna!. Samo centrum - ponad 5 godzin. Rewelka. Potem autem do Łazienek (parkujemy na ul. Szwoleżerów). Łazienki tylko spacer, bez wchodzenia do Pałacu na Wodzie, teatr na wodzie, Belweder od tyłu, Chopin, Kancelaria Premiera.
  PONIEDZIAŁEK: Muzeum Powst. W-wskiego. Zrezygnowaliśmy z grobu Popiełuszki, bo chcieliśmy jeszcze wjechać na Jasną Górę.
  Jazda samochodem w weekend bezproblemowa, a parkowanie zawsze było darmowe. Po samej stolycy zrobiliśmy 100 km.

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy11/8/14 20:17

  Do Anonimowej Góralki: nie ma takiej możliwości, żeby zaparkować na rogu Świętokrzyskiej i Królewskiej- od zawsze są równoległe. ulach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy20/8/14 17:13

   Dobrze, że sprostowałaś. Chodziło mi o róg z Marszałkowską :)

   Usuń
 6. Dziękuję za pomoc.
  Wycieczka udana , a Warszawa jest cudowna.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde słowo...