prywatność

Teksty i zdjęcia są mojego autorstwa, jeśli jest inaczej WYRAŹNIE to zaznaczam.Zabrania się kopiowania i udostępniania bez mojej zgody.

O mnie,About Me

4/17/2011

Jest takie miejsce na ziemi ...cz 9

Widoczne na zdjęciu drzwi  prowadzą do komory.Dzisiaj powiedzielibyśmy -do pokoju.Stały tam dwa łóżka,stół z krzesłem i dwie wielkie drewniane szafy które miały dużo dziurek po kornikach.W komorze spało się wtedy kiedy przyjechało dużo gości.Na co dzień nikt tam nie spał.Pomieszczenie to było nie ogrzewane,nie miało pieca.Latem panował tam fajny chłód ,zimą nawet pod pierzynami było zimno.Jedno okienko z okiennicami ,dawało niewiele światła. Jak widać drzwi też niebieskie.Na tym zdjęciu widać okienko do komory od zewnątrz.Te białe metalowe "klapy" na ziemi to wentylacja piwnicy.Do piwnicy schodziło się podnosząc klapę w podłodze w sieni.Jeśli chciało się tam wpuścić trochę świeżego powietrza to unosiło się te " wywietrzniki " do góry.W czasie wojny podobno pradziadek w tej piwnicy uratował życie jakimś żołnierzom,jednak nic wiecej nie wiem niestety na ten temat.Wzdłuż domu rosły kwiatki,tutaj widać  już tylko chwasty.
Latem na wsi było dużo ludzi ,spotykały się całe rodziny,miło spędzało się czas.

5 komentarzy:

 1. Lubię czytać tą twoją opowieść :)
  Miłej niedzieli :)

  OdpowiedzUsuń
 2. fajne pożądne drzwi i co najważniejsze stylowe

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy17/4/11 16:54

  Wieś. Uwieliam to. Moi dziadkowie też mieli takie dom . Z izbą tylko dla gości i z wietrznikami do piwnicy takimi jak te.
  Ja najbardziej lubiłam strych. Tyle tam różności było ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Byłam,czytałam i się wzruszałam.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde słowo...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...